Uzman Psikolog Ayşe Yanık

1992 yılında İ.Ü Psikoloji Bölümünden mezun olduktan sonra 1994 yılında I.Ü İşletme Fak. Davranış Bilimleri Bölümünde Yüksek Lisans programına devam etmiştir. İstanbul Psikoloji Derneğinin düzenledikleri başta olmak üzere çocuk , ergen ve yetişkinler üzerine pek çok eğitim almış, 2014 yılında Kadir Has Üniversitesi Psikoloji Bölümü Aile Danışmanlığı ve Aile Arabuluculuk programını tamamlamıştır.

1992-2006 yılları arasında: Hastane, okul, belediye ve özel şirketler dahil pek çok kurum ve kuruluşta psikolog olarak görev yapmıştır.

 

2006-2009 yılları arasında eşinin işi nedeniyle iki çocuğuyla beraber Dubai’ye taşınmıştır. Dubai de yaşadıklarını ve aldığı notları daha sonra 2013 yılında yazacağı kitabı için kullanmıştır.

2010 yılında ülkeye döndükten sonra klinik alanda eğitimlerine devam etmiş ve diğer taraftan da İstanbul Ataşehir ’de Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezini kurmuş olup uzman ekibiyle beraber çalışmalarına devam etmektedir.

Pek çok makale ve araştırması hem mesleki yayın organlarında hem de tüm yazılı basında yer almış ve aynı zamanda televizyon programlarında da konuk olarak ağırlanmıştır.
2013 yılında Hayy Kitap’ tan “Anne Ben Niye Doyumsuzum” adli mesleki kitabi yayınlanmış olup “ilişkiler” üzerine ikinci kitabini yazmaya devam etmektedir.

Bakırköy Psikolog | Ataşehir Psikolog | Doktorları

UZM.PSİKOLOG AYŞE YANIK kendisini şöyle anlatır:

1992 yılında mezun olduktan sonra psikoloji alanında çıktığım yolda 24 sene boyunca ömür boyu eğitim ilkesinden hareketle pek çok eğitim aldım. Diğer taraftan çalışarak edindiğim deneyim ,dünyayı gezerek ve keşfederek edindiğim gözlem bilgi ve tecrübeler de beni bugüne taşıdı.

Edindiğim bu tecrübelerle de:

Kendi içsel yolculuğunuzda sendeleyip düştüğünüzde nasıl sizi yerden kaldıracak bir destek aradığınızı , sevdiğiniz kişiyle çatışmanın içinden çıkılmaz bir noktaya geldiğinde nasıl sevdiğinizi unuttuğunuzu ve yüreğinizdeki soğumayı, çocuğunuzla baş edemediğinizde hissettiğiniz o çaresizlik duygusunu, boşandığınızda yada ayrıldığınız zaman çektiğiniz acının mateme dönmesini çok iyi anlıyorum.

Çoğu kez hayır demenin ne kadar zor olduğunu , çatışmadan korktuğunuz için hep kabul eden taraf olduğunuzu, bağırmak isteseniz de sesinizin çıkmadığını içinizde biriktirdiklerinizin artık dayanılmaz ağırlaştığını ve tüm bunlarla mücadele etmek yerine görmezden geldiğinizi de biliyorum.

Ama her şeye rağmen yaşamın tüm renkleriyle devam ettiğini, eğer siz isterseniz , yüzleşmeye cesaretiniz varsa değişimin mucize olmadığını söylemeliyim.

Sizi dinliyor, sizi anlıyor ve size destek olmak istiyorum.
Belki de güvenmek ilk adım olmalıdır…

UZMAN PSİKOLOGLAR - EKİBİMİZ

Başak SOYSAL – Uzman Psikolog/Psikoterapist

T.C. Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2012 yılında mezun olduktan sonra İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji Yüksek lisansını, bitirme projesinde ‘Borderline Kişilik Bozuklukları’nda Savunma Mekanizmaları’ konusunu işleyerek tamamlamıştır. Lisans eğitimi devam ederken, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda, Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Anatolia Bağımlılık Tedavi Kliniği’nde ve Bilfen Koleji’nde …

aysle demir

Aysel DEMİR

Çocuk, Ergen ve Aile Terapisti

Sema BAYÇIN (AYTAÇLAR)

Uzman Psikiyatr - Psikoterapist - Araştırmacı

Aylin YAKUPOĞLU

Oyun Terapisti ve Aile Danışmanı

Ebru Günesli Psikolog

Ebru GÜNEŞLİ

Psikolojik Danışman-Psikodramatist

MUTLU BİR YAŞAM İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ.
Ofis : +90-216 548 11 12 Cep : +90-532 360 30 30
Randevu AL - İletişim
Ataşehir Psikolog
Call Now ButtonDetaylı Bilgi