Bakırköy Psikolog

Ataşehir’ de yıllardır ruh sağlığı alanında tecrübeli ve etik çalışan uzman psikolog kadrosuyla hizmet veren Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezi şimdi de BAKIRKÖY ‘de!

İstanbul’un en eski yerleşim birimlerinden  ve nüfusuyla da en kalabalık  ilçelerinden biri olan Bakırköy İlçemiz de psikolojik danışman, psikolog, pedagog, psikiyatr , özel eğitim uzmanı vs. gereksinimi her geçen artmaktadır. Ataköy, Florya, Yeşilköy, Yeşilyurt ve daha pek çok nezih semtiyle Bakırköy ilçemiz etik ve uzman çalışan bir terapi merkezine ihtiyaç duymaktadır.

Teknolojik gelişmeler ve buna bağlı olarak değişen ve yeniden şekillenen yeni dünyada  ilişkiler, anne-baba olmak ve birey olabilmek noktasında psikolojik destek almak neredeyse zorunlu hale gelmiştir.

Uzman Doktor Psikolog Bakırköy Ayşe Yanık

Özellikle çocuk ve ergenlerde göze çarpan en büyük sorunların başında internet  bağımlılığı gelmektedir. Çocuk ve ergenlerde dikkat eksikliğinden davranış bozukluklarına kadar giden sorunlara yol açabilecek  bu bağımlılık, ruhsal yapıdaki problemlere eşlik eden akademik başarısızlıklarla da  karşımıza çıkmaktadır.

Bu doğrultuda ortaya çıkan problemlerin giderilmesinde; dikkat çalışmalarını özel eğitim uzmanımız ile gerçekleştirirken ruhsal boyuttaki çalışmalarımız çocuk ve ergen psikologları ile yürütülmektedir. Bu süreç çocuk ve ergenin sorunlarının çözümünü sağlarken, ebeveyn içinde rehberlik sağlayacak ve çocuk-ergenle ilişkilerini daha sağlıklı kılacaktır.

Elbette sağlıklı çocuklar, sağlıklı aileler içinde yetişirler. Mutlu bir ailenin en önemli dinamiği mutlu bir ilişkiden geçer. Eşler arasındaki uyumlu bir ilişki, doğru iletişim aile içerisinde çocukların hem ruhsal gelişimlerini olumlu yönde etkileyecek hem de organik bir problem yoksa akademik hayatlarında da başarılı olmalarını sağlayacaktır.

Bakırköy Psikolog Doktorları

Akademik başarı elbette her çocukta aynı seviye de olmayabilir. Bazı çocuklar okul başarısı ile kendini gösterirken bazı çocuklar da daha sosyal ve yaratıcı olabilirler. Çocuklarımızı zeka, yetenek, ilgi ve beklentileri doğrultusunda kabul etmek ve yönlendirmek  daha sağlıklı olacaktır. Çocuklarımızın hem meslek seçimlerinde hem de gelecek hayatlarında sağlıklı ve mutlu bir hayat sürebilmeleri onları tanımak ve değerlendirmekten geçmektedir. İşte tam da bu noktada uygulanacak psikolojik ve projektif testler, envanterler, gözlem ve terapiler çok faydalı olacaktır.

Kurumumuz Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezinde başta  kurucumuz Uzman Psikolog Ayşe Yanık ve ekibi Bakırköy’de (Ataköy, Yeşilköy, Florya) Uzman Psikologlarımız, Klinik psikolog ve Psikiyatrımız, Özel Eğitim Uzmanımız ile Çocuk, Ergen, Yetişkin, Aile, Çift ,Oyun Terapileri ruhsal alanda olduğu gibi özel eğitimle ile ilgili aksaklıklarda da siz danışanlarına hizmet vermektedir. Bakırköy Psikolog

Detaylı Bilgi