Aile Terapisi

Aile terapisi’nde danışan/danışanlar terapistle bire bir seansa girer. Bu, danışan ve terapistin beraber çözebileceği problemler için başvurulan temel yöntemlerden biridir.

Aile Terapisi

Aile Terapisi, aile üyeleri arasindaki anlaşmazlıklarin, çatismalarin bir uzman gözetiminde çözumlendigi bir sureçtir. Aile terapisi problemlere, aile üyelerinin bireysel problemleri olarak değil, sistemin problemi olarak bakar. Tedavide ailenin tek üyesi irdelensede tedavinin odak noktası aile sistemidir. Uzman aile terapistlerimiz ile mutlu bir birliktelik sizleri beklemektedir.
Aile Terapisi istanbul Evlilik Çift Terapisti AtaşehirAile  terapisi için uzman psikolog ekibimizle iletişime geçiniz.
Aile terapisi; aileyi bir bütün olarak ele alan, bireylerde var olan problemi ilişkisel ve sistemik (döngüsel) bakış açısı ile değerlendiren bir terapi yöntemidir. Bu bağlamda tek bir bireyin birey olarak niteliklerinden çok, ailesi ve çevresi içindeki etkileşim ve iletişimin niteliği de önem kazanır.

Buna benzer olarak çift terapilerinde odak nokta, bireysel ihtiyaçlar ve problemlerden çok ilişkinin ihtiyaçları ve problemleridir.Çift ve aile terapilerinde ailenin ve çiftin birlikte katılımı büyük bir çeşitlilik ve ortak amaç doğrultusunda bir havuz oluştursa da bireysel katılımlar da terapi sırasında terapistin doğru yaklaşımı ve bakış açısı ile mümkündür. Dünya’ya farklı yaşantılardan gelmiş iki insanın aynı perspektiften olaylara bakabilmesi amaçlanır.

Birey genel yaşantısı içinde saf birey olmaktan çıkar ve doğduğu andan itibaren başta annesi ile kurulan ilişkisi ileride çok yönlü bir hale gelir. Birey olarak bizler hem çevremizi etkileyen hem de etkilenen varlıklarızdır ve dışarı çıktığımız andan itibaren sözel olmasa da birçok insan ile çoktan iletişim haline geçmişizdir bile. Sözel ya da sözel olmayan bu iletişim beraberinde çeşitli paylaşımları ve etkileşimleri de beraberinde getirir. Stres, kaygı, depresyon, yas gibi belli başlı problemler kişinin saf birey halinden değil bir etkileşiminden doğan sorunlardır. Bu sebeple ilişki ve etkileşim alışverişini göz ardı edemeyeceğimizden ötürü her türlü sorun ile ilgili çift ve aile terapisine başvurulabilir.

Aile Terapisti İstanbul Tel: 0 532 360 30 30