Uzman Psikolog, Yetişkin, Çift ve Aile Terapisti Ayşe Yanık

1992 yılında İ.Ü Psikoloji Bölümünden mezun olduktan sonra 1994 yılında I.Ü İşletme Fak. Davranış Bilimleri Bölümünde Yüksek Lisans programına devam etmiştir. İstanbul Psikoloji Derneğinin düzenledikleri başta olmak üzere çocuk , ergen ve yetişkinler üzerine pek çok eğitim almış, 2014 yılında Kadir Has Üniversitesi Psikoloji Bölümü Aile Danışmanlığı ve Aile Arabuluculuk programını tamamlamıştır.

1992-2006 yılları arasında: Hastane, okul, belediye ve özel şirketler dahil pek çok kurum ve kuruluşta psikolog olarak görev yapmıştır.

 

2006-2009 yılları arasında eşinin işi nedeniyle iki çocuğuyla beraber Dubai’ye taşınmıştır. Dubai de yaşadıklarını ve aldığı notları daha sonra 2013 yılında yazacağı kitabı için kullanmıştır.

2010 yılında ülkeye döndükten sonra klinik alanda eğitimlerine devam etmiş ve diğer taraftan da İstanbul Ataşehir ’de Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezini kurmuş olup uzman ekibiyle beraber çalışmalarına devam etmektedir.

Pek çok makale ve araştırması hem mesleki yayın organlarında hem de tüm yazılı basında yer almış ve aynı zamanda televizyon programlarında da konuk olarak ağırlanmıştır.
2013 yılında Hayy Kitap’ tan “Anne Ben Niye Doyumsuzum” adli mesleki kitabi yayınlanmış olup “ilişkiler” üzerine ikinci kitabini yazmaya devam etmektedir.

Bakırköy Psikolog | Ataşehir Psikolog | Doktorları

UZM.PSİKOLOG AYŞE YANIK kendisini şöyle anlatır:

1992 yılında mezun olduktan sonra psikoloji alanında çıktığım yolda 24 sene boyunca ömür boyu eğitim ilkesinden hareketle pek çok eğitim aldım. Diğer taraftan çalışarak edindiğim deneyim ,dünyayı gezerek ve keşfederek edindiğim gözlem bilgi ve tecrübeler de beni bugüne taşıdı.

Edindiğim bu tecrübelerle de:

Kendi içsel yolculuğunuzda sendeleyip düştüğünüzde nasıl sizi yerden kaldıracak bir destek aradığınızı , sevdiğiniz kişiyle çatışmanın içinden çıkılmaz bir noktaya geldiğinde nasıl sevdiğinizi unuttuğunuzu ve yüreğinizdeki soğumayı, çocuğunuzla baş edemediğinizde hissettiğiniz o çaresizlik duygusunu, boşandığınızda yada ayrıldığınız zaman çektiğiniz acının mateme dönmesini çok iyi anlıyorum.

Çoğu kez hayır demenin ne kadar zor olduğunu , çatışmadan korktuğunuz için hep kabul eden taraf olduğunuzu, bağırmak isteseniz de sesinizin çıkmadığını içinizde biriktirdiklerinizin artık dayanılmaz ağırlaştığını ve tüm bunlarla mücadele etmek yerine görmezden geldiğinizi de biliyorum.

Ama her şeye rağmen yaşamın tüm renkleriyle devam ettiğini, eğer siz isterseniz , yüzleşmeye cesaretiniz varsa değişimin mucize olmadığını söylemeliyim.

Sizi dinliyor, sizi anlıyor ve size destek olmak istiyorum.
Belki de güvenmek ilk adım olmalıdır…

UZMAN PSİKOLOGLAR - EKİBİMİZ

Klinik Psikolog Irmak Özen

Klinik Psikolog

Uzman Klinik Psikolog Irmak Özen, psikoloji lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi ve University of Liverpool’da tamamlayarak çift diploma ile onur derecesiyle mezun olmaya hak kazanmıştır. Lisans eğitiminin hemen akabinde İngiltere’de bulunan University of Sussex’de Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Yüksek Lisans eğitimini “Psikoeğitimin, Mindfulness Pratiğine Eklenerek Uygulandığında Ruminasyon ve …

Merve Akyıldız – Çocuk- Ergen- Yetişkin ve Çift Terapisti

Çocuk- Ergen- Yetişkin ve Çift Terapisti

Psikoloji lisans eğitimini tam burslu olarak kazandığı Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde tamamladı. Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri polikliniği ve servisinde stajını tamamladı. Lisans eğitimi döneminde başlayan beyin ve sinir sistemine olan ilgisi, beyin görüntüleme tekniklerinden Elektroensefelogram (EEG) ile dilin beyinde kavranmasına ilişkin TÜBİTAK destekli tez çalışmasını sürdürdü ve Bilişsel Bilimler …

Aysel DEMİR – Çocuk Ergen, Yetişkin ve Aile Terapisti

Çocuk Ergen, Yetişkin ve Aile Terapisti

Aylin YAKUPOĞLU – Yetişkin ve Aile Danışmanı

Aylin YAKUPOĞLU - Oyun Terapisti ve Aile Danışmanı Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Sosyal Bilimler Anabilim Dalı’nda tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı’nda asistan olarak çalışmıştır. Eğitim hayatına Kadir Has Üniversitesi Aile Danışmanlığı Programı ile devam etmiş ardından Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimini, kuramın yaratıcısı …

Ebru Günesli Psikolog

Ebru GÜNEŞLİ

Psikolojik Danışman-Psikodramatist: Ebru Güneşli 1996 yılında Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyet sonrası bir sene boyunca klinik deneyimi edinmek için Cerrahpaşa Adli Psikiyatri ve Balıklı Rum Hastanesi Psikiyatri bölümünde psikiyatristlerle birlikte staj ve ruh sağlığı sağaltım çalışmaları gerçekleştirmiştir...

MUTLU BİR YAŞAM İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ.
Cep : +90-532 360 30 30
Randevu AL - İletişim
Ataşehir Psikolog
Call Now ButtonDetaylı Bilgi