T.C. Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2012 yılında mezun olduktan sonra İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji Yüksek lisansını, bitirme projesinde ‘Borderline Kişilik Bozuklukları’nda Savunma Mekanizmaları’ konusunu işleyerek tamamlamıştır. Lisans eğitimi devam ederken, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda, Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Anatolia Bağımlılık Tedavi Kliniği’nde ve Bilfen Koleji’nde stajlarını yapmıştır.

Mesleki hayatına çeşitli kurumlarda özel eğitime ihtiyaç duyan engelli çocuklarla duygu durum ve davranış problemleri üzerine çalışmalar yürüterek ve ailelere psikolojik destek hizmetleri sunarak devam etmiş olup aile seminerleri düzenlemiş, sonrasında özel bir bakım merkezinde yönetici olarak görev almıştır.

Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi’ ne ‘Kişilik Bozukluklarının Şema Terapisi’ konulu panel ve ‘Kültürümüzde Telafi Edici Stratejiler ve Manipülatif Duyguların Arasındaki Benzerlikler’ konulu bir poster çalışmasıyla katılım sağlamıştır. Üsküdar Üniversitesi’nden Tıbbi Hipnoz Eğitimi ve Prof. Dr. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi almıştır. Uzm Dr. Tahir Özakkaş’ın vermiş olduğu teorik, formülasyon ve süpervizyon olmak üzere 3 yıl süren Bütüncül Psikoterapi Eğitimi’ni tamamlayarak Bütüncül Psikoterapist yetkinliği kazanmıştır. Bütüncül Psikoterapi Yaklaşımı; bilişsel-davranışçı terapi, dinamik terapi, duygu odaklı terapi, ego psikolojisi, nesne ilişkileri ve aktarım odaklı psikoterapi gibi birçok farklı yaklaşımı içinde barındıran ve danışanın bireysel ihtiyacına göre şekillenen kapsamlı bir yaklaşımdır. 2014 yılından bu yana yetişkinlerle olan çalışmalarına, Bütüncül Psikoterapi yöntemini kullanarak devam etmektedir.

Bütüncül Psikoterapi Derneği üyesidir.

Ataşehir Psikolog
Call Now ButtonDetaylı Bilgi