BATI ATAŞEHİR PSİKOLOG

 

Uzman Psikolog Ayşe Yanık ve ekibi psikolog, psikolojik danışman ve psikiyatr kadrosuyla hem Batı Ataşehir’e yakınlığı hem mesleki yeterliliği ve hem de mesleki etik kurallarına uygunluğu ile güvenilir bir kurum olma özelliği taşımaktadır.

Ataşehir Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezi , yoğun nüfusu ve özellikle ailelerin yaşam alanı olma özelliğini de taşıyan Batı Ataşehir den gelen danışanlarına İlk çocukluktan, okul çağına ,ergenlikten yetişkinlere , hem aile hem çift ve hem de ilişki terapilerine uzanan bir yelpaze de hizmet vermektedir

Okul öncesi ve okul sonrası ergenliğe kadar uzanan dönemde çocuklarla yapılan çalışmalar oyun terapileri ve aileyi de kapsayan bir program çerçevesinde yürütülür. Ergenlerle birebir terapiler yetişkin terapileri gibi değerlendirilebilir ama zaman zaman ailenin de geri bildirim alması gerekebilir.
Çiftlerle yürütülen hem evlilik öncesi hem de evlilik dönemini kapsayan terapiler çift ve ilişki terapileri kapsamında değerlendirilebilir. Aile terapileri ise hem aile üyelerinin hem de aileyle yakın ilişki içerisinde bulunan kişilerin de sürece katılabildikleri bir terapi şeklidir.

Diğer taraftan bizlere terapi için başvuran danışanlarımız için terapiyi destekleyici, teşhis ve tedaviye yönelik psikolojik testler ve/veya psikiyatrik bir muayene de talep edilebilir.

Psikolojik destek ihtiyacının her geçen gün hızla arttığı, hayatın zorlayıcı ve hızlı tüketildiği bu çağda, siz danışanlarımıza sahip olduğumuz tecrübe ve etik çerçevede hizmet vermek temel prensibimizdir.

Ruh sağlığımızı korumak, ruhumuzda meydana gelebilecek büyük hasarları önlemek ve tedbir almak önceliğimiz olduğu takdirde aslında pek çok sorunun önüne geçilebilir. Özellikle ilişki kurarken, evlilik içerisinde yaşanan problemlerde, çocuk sahibi olmaya karar vermekle başlayıp, doğum ve takip eden süreçten itibaren çocuğumuz ve ebeveyn olmaya ilişkin rehberlik almak ve hatta bir ayrılık yada boşanma söz konusu olduğunda psikolojik olarak rehberlik yada destek almak siz danışanlarımızın hayatlarını kolaylaştıracaktır.

Anadolu yakasının merkezi sayılabilecek Ataşehir de Uzman psikolog Ayşe Yanık ve ekibi İstanbul Batı Ataşehir den psikolojik destek almak isteyen danışanlar için ilk sırada tercih edilmektedir.