ÇEKMEKÖY PSİKOLOG

İstanbul Çekmeköy Psikolojik Danışmanlık Merkezi Anadolu yakasının merkezi konumunda olup Çekmeköy İlçesine de oldukça yakın konumdadır.

Özellikle İstanbul gibi büyük bir metropolde yaşayan insanlarımız için psikolojik destek almak neredeyse temel bir ihtiyaç haline gelmiştir. Hızına yetişemediğimiz tüketim çağı bizleri de tüketmeye başlamıştır. Bu doğrultuda yaşanılanlar ruhsal sıkıntılarla baş edebilme ve sağlıklı bir gelecek için bizleri psikolojik destek alma konusunda kolaylıkla ulaşılabileceğimiz güvenilir ve etik bir kurum arayışına itmektedir.

Uzman Psikolog Ayşe Yanık ve Uzman Ekibi ise Ataşehir’e hem yakınlığı hem de güvenilir ve etik çalışma kurallarıyla siz Çekmeköy’de yaşayan danışanlarına rehberlik edebilecek psikolojik danışmanlık merkezlerinin başında gelmektedir.

Aldatma, aldatılma, depresyon, sınır koyma, bağımlılıklar, cinsel işlev bozuklukları gibi psikolojik problemler çağımızın en önde gelen sorunlarından bazılarıdır. Bu problemlerle baş etmede elbette profesyonel olarak bir psikolog, psikolojik danışman yada psikiyatr desteği almak kaçınılmazdır. İşte tam da bu noktada Çekmeköy’den gelen danışanlarımız için kurumumuz Ataşehir Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezi rehberlik ve hizmet sunmaktadır.

Ruh ve beden sağlığını birbirinden ayrı tutan zihniyette olan toplumumuza öncelikle anlatılması gereken temel unsurların başında ‘BEDENİN RUHUN GİYSİSİ OLDUĞUNU’ söyleyerek başlayabiliriz. Ruhsal tüm sıkıntılar baş edemediğimiz noktada bedensel hastalıklar olarak ta kendini gösterebilir. Psikosomatik olarak nitelendirdiğimiz bu rahatsızlıklar ruhsal sebepler ortadan kalkmadığı sürece tedavi edilseler dahi tekrar ve daha şiddetli nüksedebilirler. Migren, deri döküntüleri ve hastalıkları, mide ve bağırsak sorunları, omurga özellikle baş , boyun ve sırtta yaşanan problemler vs. başlıca sayabileceğimiz psikosomatik hastalıklardır. Bu rahatsızlıkları ortaya çıkaran soru ve sorunlar kişiye uygun belirlenecek bir terapi süreciyle tedavi edilebilir.

Ruhun ilacı yoktur. Ruhsal sorunları gidermede en etkin tedavi yöntemi elbette psikoterapidir. Farklı ekollerden pek çok terapi modeli bulunmakta olup kişilerin sahip oldukları sorunlar doğrultusunda terapi görmeleri en sağlıklı olandır.
Bunun yanı sıra bazen ruhsal sorunların tedavisi psikiyatrik bir ilaç tedavisi ile de desteklenmek zorunda olabilir. Mesela majör depresyon mutlaka ilaç tedavisi ile desteklenmelidir.

Uzman Psikolog Ayşe Yanık ve ekibi Ataşehir Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezinde uzman kadrosuyla siz Çekmeköy de oturan ve psikolojik destek isteyen tüm danışanlarına hizmet vermektedir.