Ataşehir Çocuk Psikolog Randevu Al Anadolu Yakası İstanbul

ÇOCUK PSİKOLOĞU VE TERAPİSİ İSTANBUL

Çocukların, gelecek yaşamlarına en iyi şekilde hazırlanabilmeleri için erken dönemlerde güçlü bir psikolojiyle yetişmeleri gereklidir. Bunun için de bu süreçte onların karşılaşacakları sorunlarla yakından ilgilenilmelidir. Böylelikle yol gösterici şekilde onlara destek sunar. Çocuk Psikoloğu ve Terapisi İstanbul

Sorunlarla kendisi başa çıkabilme ve yorumlama becerisi kazanan çocuklar hayatlarında çok daha kararlı ilerleme şansını elde edebilirler. Gerektiğinde çocuk psikoloğu desteğinden faydalanmak her zaman problemlerin daha kısa sürelerde çözer.

Çocuk Psikolojisi ve Sorunları

Çocuklar yaşamlarında birbirinden farklı türde birçok sorunla karşı karşıya kalabilirler. Bu konuda çeşitlilik fazla olabildiğinden mutlaka sorunun niteliğine göre profesyonel olarak hareket etmek gereklidir.

  • Hiperaktivite ve dikkat eksiklikleri,
  • Öğrenme ve yeme konusunda güçlükler,
  • Sosyalleşmede zorluklar yaşanması,
  • Birtakım konuşma bozuklukları,
  • Otizm ve gelişimsel bazı bozukluklar,

Genel olarak çocuklar büyüme ve gelişme süreçlerinde bu türden bazı sorunlar yaşayabiliyorlar. Böylece alınacak profesyonel düzeyde destekler bunların büyük oranda giderilmesine yardımcı olabiliyor.

Çocuk Psikolojisi ve Tedavi Yöntemleri

Psikoloji alanında mevcut olan birtakım tedavi teknikleri vardır. Örneğin çocukların ilgili sorunlara bakış açılarını önemli düzeyde değiştirmeyi destekleyebiliyor. Bu tedaviler sayesinde çocuklar gelişim süreçlerinde daha olumlu bir ruhsal döngüye giriş yapabiliyorlar.

Oyun terapileri, bilişsel davranışçı terapiler, masal ve sanat terapileri, grup terapileri, eğitimsel bazlı terapiler bunlardan bazılarıdır. Sonuç olarak, doğru psikolojik yaklaşımlarla çocuğu en iyi şekilde tanıdıktan sonra bu teknikler kullanılarak sorunların çözümlenmesi sağlanır.

Çocuk Psikoloğu ve Terapisi İstanbul

Oyun terapisi, çocukların kişisel gelişimlerinde ve ilgili sorunların giderilmesinde en etkin şekilde kullanılan teknikler arasında yer alır. Bu yöntemde çocuklar bastırdığı duygularını rahatça açığa çıkarır ve daima özgürce hareket etme olanağını kendisinde bulur. Bununla birlikte çeşitli türden oyunlar oynanır. Ayrıca oyuncaklarla çocuklar vakit geçirirken çocuğu daha iyi anlamak mümkün hale gelir.

Çocuk Psikoloğu Nasıl Seçilmelidir?

Çocukların gelişimsel ve psikolojik sorunlarının çözümü noktasında mutlaka destek alınacak uzmanın iyi şekilde seçilmesi gerekir. Uzmanlık alanı, deneyimleri ve faydalandığı tedavi seçenekleri hakkında önceden bilgi verir. Bu sayede kurulacak bir etkileşim çerçevesinde çocukların faydasına olacak önemli adımları en kararlı biçimde atabilme şansı elde edilir.

Çocuk Psikoloğu ve Terapisi İstanbul Randevu Al: 0532 360 30 30