Çocuk Terapisi Ergen İstanbul Anadolu Yakası Terapist Uzman Psikolog

ÇOCUK TERAPİSİ

Uzman pedagog ve çocuk psikologlarımızla İstanbul Ataşehir Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezinde sizlere çocuklarınızın ihtiyacını olan desteği çocuk ve oyun terapisi ile en iyi şekilde sağlıyoruz. (çocuk psikoloğu istanbul)

Çocukluk dönemi fiziksel, duygusal ve zihinsel gelişimin hızla sürdüğü kritik öneme sahip olan bir dönemdir. Bu dönemde çocuk maruz kaldığı uyaranların etkisi altındadır ve buna bağlı olarak sosyal öğrenme yoluyla çeşitli davranış örüntüleri geliştirir. Büyüme çağındaki bir çocuğun yaşamında problemler olması son derece normaldir. Nitekim bu problemler, çocuğun kimlik arayışı, duygusal değişimler ve sosyal uyum gibi birçok faktörden etkilenebilir. Problem çözme becerisinin erken yaşlarda gelişmesi çocuğun gelecekteki hayatı için edineceği önemli kazanımlar arasındadır.

Çocuklarda dil gelişiminin yeterli olmamasından dolayı uzmanlar daha yaratıcı psikoterapi yöntemleri kullanır. Bunlar arasında Oyun Terapisi en yaygın terapi yaklaşımıdır ve Ataşehir Değişim Terapi Merkezimizde hizmeti verilmektedir.

Çocukların kendilerine özgü olan içsel dünyalarını anlamak için onların dilinden konuşmak gerekir ve bir çocuğun dünyası oyundan ibarettir. Oyun terapisinde çocuğun davranış, duygu ve düşünce süreçlerinde gözlenen herhangi bir problem ile çalışılabilir.

Çocuk terapisinin başlıca çalışma alanları;

-Uyum ve Davranış Bozuklukları

-Bağlanma Sorunları

-Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

-Dürtü Kontrol Bozukluğu

-Fobi

-Öfke Kontrolü

 

Çocuk Psikoloğu İstanbulÇocuk psikoğu istanbul Uzman Pedagog Ataşehir Terapi Oyun Genç Ergen

Oyun bir çocuğun en önemli işidir. Çocuklar oyun ortamında kendilerini serbestçe ifade edip, yaşantılarını yansıtırlar ve dış dünyaya fark etmeden hazırlık yaparlar. Ayrıca oyun, çocuğun gelişimindeki en önemli araçlardan biridir. Çocuklar oynayarak dış dünyayı tanırlar ve onunla baş etmenin yollarını öğrenirler. Özellikle okul öncesi dönemdeki çocuklar için duygu ve düşüncelerin ifade edilebileceği en uygun ortam oyundur. Çocuğun psikolojik sorunlarını gidermeyi, onun daha uyumlu olması için yardımcı olmayı amaçlayan, çocuk ve terapistin birbirlerini oyun yolu ile etkiledikleri bir yöntemdir. Zeka testleri, çocuk oyunları çocukların gelişiminde ileri yaşamlarında gençlik ergenlik dönemlerinde büyük katkılar sağlayacaktır. 

Çocuk Terapisi için İletişim: +90 532 360 30 30