EMDR Terapisi

Ebru Güneşli – Psikolojik Danışman, Psikodramatist

İzmir doğumlu olup, ilk, orta ve lise eğitimini İzmirde tamamlamıştır. Ardından 1996 yılında Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyet sonrası bir sene boyunca klinik deneyimi edinmek için Cerrahpaşa Adli Psikiyatri ve Balıklı Rum Hastanesi Psikiyatri bölümünde psikiyatristlerle birlikte staj yapmıştır. Ardından ruh sağlığı sağaltım çalışmaları gerçekleştirmiştir. EMDR Terapisi

Kariyer hayatı boyunca mesleki anlamda da kendini geliştirmeye önem vermiştir. Bireysel ve grup psikodrama, çocuk psikodraması, sosyodrama, grup terapi, aile terapisi, bireysel terapiler eğitimlerine katılmıştır. Mindfulness, transandantal meditasyon, şamanizmde ritüeller ve farkındalık çalışmaları gibi pek çok eğitime katılmıştır. Kendisi bireysel, grup terapisi ile ilgili Zerka Moreno, Marcia Karp, Jacob Gershoni, Juanita Puddifoot, Juditta Ben-David gibi pek çok yabancı eğitmen ve terapistten eğitim alma fırsatı bulmuştur.

Kariyeri boyunca bireysel ve grup terapistliğinin yanı sıra özellikle kişisel gelişim konularında kurumsal şirketler için de çalışmıştır. Stresle başa çıkma, duygusal zeka, sosyal zeka, bireysel farkındalık gibi pek çok konuda iş yerlerinde çalışan bireylerin tatminini, yaşam kalitesini ve farkındalığını artıran eğitimler ve bireysel seanslar gerçekleştirmiştir.

Yirmi seneyi aşkın süredir kendisi profesyonel olarak bireysel ve grup terapisti olarak çalışmıştır. Ayrıca kurumlar için eğitim ve seminerler vermeye devam ederken aile dizimi üzerine eğitim almaya başlamıştır.

Ebru Güneşli bireysel terapi yöntemi olarak dinamik yaklaşımı benimsemiştir. Diğer taraftan bireysel psikodrama tekniklerini de kullanır. Ayrıca seans odasında spontanite ve eylemin kolaylaştırıcı ve tedavi edici gücünden yararlanmaktadır. EMDR Terapisi eğitimi almıştır.