Uzman Psikolog Ayşe Yanık

1992 yılında İ.Ü. Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra 1994 yılında İ.Ü. İşletme Fak. Davranış Bilimleri Bölümünde Yüksek Lisans programına devam etmiştir. İstanbul Psikoloji Derneğinin düzenledikleri başta olmak üzere çocuk, ergen ve yetişkinler üzerine eğitimler almıştır. 2014 yılında Kadir Has Üniversitesi Psikoloji Bölümü Aile Danışmanlığı ve Aile Arabuluculuk programını tamamlamıştır. Ünlü Psikolog Ayşe Yanık.

1992-2006 yılları arasında: Hastane, okul, belediye ve özel şirketler dahil pek çok kurum ve kuruluşta psikolog olarak görev yapmıştır.

2006-2009 yılları arasında eşinin işi nedeniyle iki çocuğuyla beraber Dubai’ye taşınmıştır. Dubai’de yaşadıklarını ve aldığı notları daha sonra 2013 yılında yazacağı kitabı için kullanmıştır.

2010 yılında ülkeye döndükten sonra klinik alanda eğitimlerine devam etmiştir. Diğer taraftan da İstanbul Ataşehir’de Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezini kurmuştur. Böylelikle uzman ekibiyle beraber çalışmalarına devam etmektedir.

Pek çok makale ve araştırması hem mesleki yayın organlarında hem de tüm yazılı basında yer almıştır. Aynı zamanda televizyon programlarında da konuk olarak ağırlanmıştır.

2013 yılında Hayy Kitap’tan “Anne Ben Niye Doyumsuzum” adli mesleki kitabi yayınlanmış olup “ilişkiler” üzerine ikinci kitabini yazmaya devam etmektedir.

Ünlü Uzman Psikolog Ayşe Yanık Ataşehir Psikolog

UZMAN PSİKOLOG AYŞE YANIK kendisini şöyle anlatır:

1992 yılında mezun olduktan sonra psikoloji alanında çıktığım yolda 24 sene boyunca ömür boyu eğitim ilkesinden hareketle pek çok eğitim aldım. Diğer taraftan çalışarak edindiğim deneyim, dünyayı gezerek ve keşfederek edindiğim gözlem bilgi ve tecrübeler de beni bugüne taşıdı.

Edindiğim bu tecrübelerle de:

Kendi içsel yolculuğunuzda sendeleyip düştüğünüzde nasıl sizi yerden kaldıracak bir destek aradığınızı, sevdiğiniz kişiyle çatışmanın içinden çıkılmaz bir noktaya geldiğinde nasıl sevdiğinizi unuttuğunuzu ve yüreğinizdeki soğumayı, çocuğunuzla baş edemediğinizde hissettiğiniz o çaresizlik duygusunu, boşandığınızda ya da ayrıldığınız zaman çektiğiniz acının mateme dönmesini çok iyi anlıyorum.

Çoğu kez hayır demenin ne kadar zor olduğunu, çatışmadan korktuğunuz için hep kabul eden taraf olduğunuzu, bağırmak isteseniz de sesinizin çıkmadığını içinizde biriktirdiklerinizin artık dayanılmaz ağırlaştığını ve tüm bunlarla mücadele etmek yerine görmezden geldiğinizi de biliyorum.

Ama her şeye rağmen yaşamın tüm renkleriyle devam ettiğini, eğer siz isterseniz, yüzleşmeye cesaretiniz varsa değişimin mucize olmadığını söylemeliyim.

Sizi dinliyor, sizi anlıyor ve size destek olmak istiyorum.
Belki de güvenmek ilk adım olmalıdır…

Ünlü Psikolog Ayşe Yanık

Aysel DEMİR

Oyun ve Aile Terapisti, Klinik Çocuk ve Ergen Psikoloğu

Ebru GÜNEŞLİ

Psikolojik Danışman-Psikodramatist- EMDR Terapisti

Merve Akyıldız

Çocuk-Ergen-Yetişkin ve Çift Terapisti

Irmak Özen

Klinik Psikolog

Merve Demirkıran

Uzman Psikolog, Bağımlılık Danışmanı ve EMDR Terapisti