Evlilik Terapisi Ataşehir Uzman Psikolog Ayşe Yanık

EVLİLİK TERAPİSİ

Uzman psikolog ve terapist ekibimizle İstanbul Ataşehir Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezi. Sizlere ilişkinizin ihtiyacını olan desteği evlilik terapisti ile en iyi şekilde sağlıyoruz.

Evlilik, bir bireyin hayatında yapabileceği en önemli anlaşmalardan biridir. Bu anlaşma ile beraber eşler, birbirlerine karşı ciddi sorumluluklar üstlenirler. İnsan hayatındaki en önemli ve en büyük heyecan yaratan olaylardan biri evliliktir. Ciddi bir emek ve anlayış gerektirir.

Hayat koşulları, taraflardan biri veya her ikisi için her zaman olumlu yönde olmaz. Özellikle günümüz şartlarında çok hızlı akan hayat, iş koşulları ve metropol yaşamı gibi etmenler evlilik için de ciddi sorunlar oluşturur.

Evlilik sürecinde çiftlerin ihtiyacı olan iletişimi zayıflamasına izin vermeyin. Çok basit problemler ve konuşarak üstesinden gelinebilecek meseleler birdenbire büyük boyutlarda yaşanabilir. Bu noktada, zayıflayan iletişimi onararak, eşler arasındaki güçlü bağı yeniden ortaya çıkarır. Evliliğin ilk günkü heyecanını yakalayabilirsiniz. Ataşehir Değişim Psikolojik Danışmanlık uzman kadrosu olarak, bu profesyonel desteği sizlere sunuyoruz.

Evlilik Terapisi Nedir?

Evlilik Terapisti İstanbul Anadolu Yakası Danışmanlık Merkezi Çift

Evlilik terapisi, çiftlere ilişkinin değerini geri kazanmaları için uygulanan bir terapi türüdür. Çift terapisinde (ilişki) amaç evliliğin ihtiyaçlarını ön plana çıkarmaktır. Böylelikle eşlerin bir birey olarak iletişimi yerine evlilik üzerinden daha sağlıklı bir iletişime geçmeleri hedeftir.

Evlilik terapisinde, evlilik terapisti‘nin yönlendirmeleri ile birlikte çiftler alacakları yeni kararlardan eski çatışmalara kadar bir çok konuda daha sağlam zeminlerde hareket ederler. Paylaşımın, saygının ve anlayışın yeniden inşaası evlilik terapisi ile çok daha kolay ve sağlıklı hale gelebilmektedir. Çocuk yapma kararında maddi konulardaki fikirlere kadar bir çok tartışma daha sağlıklı bir çerçevede yapılmalıdır.

Evlilik terapisi ile çiftlerin geleceği nokta tartışmaların olmadığı değildir. Tartışmaların çok daha sağlıklı ve mantıklı şekilde, eşlerin birbirlerini tüketmeden gerçekleştirecekleri biçimde düzenlenir. Bu sayede hem eşlik ilişkileri hem de genel anlamda insan ilişkileri çok daha sağlıklı ve insan doğasını yıpratmayan nitelikte olur. Eğer evliliğinizde yolunda gitmeyen şeyler varsa, iletişim kopukluğu ve anlaşamamazlık yaşıyorsanız bir profesyonelden destek alabilirsiniz.

Evlilik terapileri veya genel adıyla çift terapileri ortalama olarak 90 dakikalık seanslarla gerçekleşir. Terapistin uygun gördüğü sıklıkta gerçekleşen seanslar genellikle haftada bir gerçekleşir. Belirli gün ve saatte gerçekleşmesi ilerleme için en ideal süreci sağlar.

Evlilik Terapisti Anadolu Yakası

Cep: 0 532 360 30 30