İstanbul’un sevilen, kaliteli ve gözde ilçelerinden biri olan Florya psikolog ihtiyacı için pek çok seçeneğin bulunduğu yerleşim birimlerinden bir tanesidir. Bu seçenekler arasından farkını açık ara bir şekilde ortaya koyarak danışanlarının her birinin memnuniyetle terapi aldığı Ayşe Yanık ve ekibi, ruhsal olarak desteğe ihtiyacı olan herkesle ilgilenip, sorunlarını profesyonelce çözerek her danışanının ruhsal olarak daha sağlıklı bir şekilde hayatına devam etmesine yardımcı olmaktadır.

Günümüz hayat koşullarının bireyler üzerinde yarattığı etkiler birbirinden oldukça farklıdır. Maddi problemler, hayat koşulları, aile içi yaşana problemler, bireysel yaşanan problemler, geçirilen travmalar, bağımlılıklar gibi örneklendirebileceğimiz hayatta karşımıza çıkabilecek her türlü sorun için bireyler kendilerine bir çıkış yolu aramaktadırlar. Bazılarının kolaylıkla üstesinden geldikleri sorunlar bazı bireyler için oldukça zorlayıcı koşullar haline dönüşebilmektedir.

Deyimi yerindeyse kişilerin işin içinden çıkamadığı noktalarda, profesyonel olarak bir destek almak alınacak en doğru önlemdir. Psikologlar da bu tip durumlarda hayatımızda bizlere ihtiyaç duyduğumuz desteği verebilecek profesyoneller olarak karşımıza çıkar. Alanında başarılı, danışanıyla yakından ilgilenip sorunlarını her koldan ele alan ve çözüm aşamasında mutluluk sağlayan psikolog seansları kişilerin sorunlarına farklı pencerelerden bakabilmesine olanak sağlayıp sorunların mutlak çözümünde mutlu ve huzurlu hissetmelerini sağlayabilmektedir.

Psikologların Görev Tanımı Nedir?

Psikolog ne iş yapar diye sorulduğunda, bu mesleği icra eden bireylerin kendisine danışan olarak gelen hemen her türlü kişinin sorunlarına yardımcı olması gerektiğinden her alanla ilgili terapi verdiği söylenebilir. Özellikle bir alanda uzmanlık edinmek isteyen psikologlar ise o alanda eğitim almaya devam ederek özel olarak seçtikleri terapi dalında terapi vermeye devam etmektedirler. Ülkemizde özel muayenelerde, özel hastanelerde, devlet hastanelerinde ve belediye kuruluşlarında ücretli ve ücretsiz şekilde değişkenlik göstererek psikolojik destek alabilmeniz mümkündür.

Psikolog Seansları Nasıl İlerler?

Öncelikle, danışan olarak gelen bir bireyin sorununun ne olduğu detaylıca dinlenir. Bu anlatım sırasında kişinin tepkileri, düşünce biçimleri, hissettiği duygular psikolog tarafından gözlemlenerek kaynağının ne olduğuna yönelik düşünceler geliştirilir.

Psikolog terapi seansı içerisinde sorunun kaynağını daha detaylı anlayabilmek adına çeşitli kişilik testleri, yetenek testleri ya da davranış testleri uygulayabilmektedir.

Kendisine danışan olarak gelen kişilerin kendilerini bu desteği almaya yönelten sorunların altındaki kişisel durumları, fiziksel nedenleri ya da çevresel faktörleri araştırarak sorunun tam olarak ne olduğunu belirler ve bu süreçten sonra sorunun giderilmesi için tedavi sürecine başlar.

Tedavi sürecinde öncelikle kişilere farkındalık kazandırarak kendisine danışmaya gelene kadar geçen süreçte yapamadıkları, anlayamadıkları her durumu açıkça kendilerine gösterir. Başka şekilde düşünmeye, davranmaya ve sorunun üzerine gitmelerine yardımcı olur. Bizler de Ayşe Yanık ve ekibi olarak Florya psikolog desteği sağlamak adına sizleri her türlü sorununuza çözüm bulabilmek için kliniğimize bekliyoruz.