FLORYA PSİKOLOG

Ataşehir den sonra Bakırköy de açtığımız kurumumuz Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezi, hem psikolojik destek verme hem de öğrenmeye ilişkin soru ve sorunlarda siz Florya da oturan danışanlarına hizmet vermektedir. Hamilelikle başlayan hayatın her evresinde; bebeklik, çocukluk, ergenlik, yetişkinlik ve daha sonra evlenmeyle devam eden aile ve çift olmayla ilgili hem gelişim hem de ruhsal süreçlerde ortaya çıkan tüm soru ve sorunlarda sizlerin yanında olmayı istiyoruz.

Elbette siz Florya da oturan ve psikolojik yada öğrenmeyle ilgili destek almak isteyen tüm danışanlarımıza uzman psikolog, klinik psikolog, psikolojik danışman, çocuk psikoloğu, pedagog, oyun terapisti, psikiyatr yada özel eğitim uzmanı ile etik ve uzman kadrosuyla yanınızda olan Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezi kurucusu Uzman Psikolog Ayşe Yanık ve ekibiyle sizlere destek olmaktadır. Son yıllarda özellikle büyükşehirlerde artan boşanma oranları neredeyse evlenme oranlarını geçmiştir.

Evlenen her üç çiftten neredeyse ikisinin boşanmak istediği bu yeni dünya elbette pek çok soru ve sorunu da yanında taşımaktadır. Özellikle boşanmayla dağılan aile birliği eşlerin yeni birer hayat kurmalarında sağlıklı bir süreç geçirebilmeleri hem de ortak çocukların yeni hayat biçimlerinde doğru bir şekilde konumlandırılmaları soru ve sorunların başında gelmektedir. Evlilik birliği bozulan eşlerin bu noktada özellikle ortak çocuklar varken nasıl şekil alacakları ve bu süreci nasıl sağlıklı bir şekilde yönetmeleri gerekliliği hem bu aileyi ilgilendirirken büyük tabloda aslında tüm toplumu ilgilendirmektedir.

Diğer taraftan sadece boşanmış aile çocukları değil ruhsal olarak iyi desteklenmemiş yada zarar görmüş olan tüm çocuklar hem kuracakları yeni ilişkilerde hem de ileride yetiştirecekleri çocukları için doğru birer model olmayı ebeveynlerinden öğreneceklerdir. Boşanma genellikle travmatik bir süreçtir. Yeni bir hayata geçiş yapmak, eski alışkanlıkları bırakmak, duygusal olarak yaşanmış travmalar, güvensizlikler ve varsa çocuklarla ilgili zorlayıcı süreçler genel olarak zorlayıcıdır.

Elbette bu dönemde psikolojik destek almak bu zorlayıcı süreci biraz daha yaşanabilir kıldığı gibi daha sağlıklı başlangıçlar için de neredeyse elzemdir. Psikolojik destek alma ihtiyacı aslında hayatımızın her döneminde zaruri hale gelmiştir.

Rehberlik almak aslında pek çok hatanın da önüne geçecektir. Özellikle çocuk sahibi olmak ve çocuk yetiştirmek konusunda rehberlik almak ebeveynlerin işini oldukça kolaylaştıracaktır. Sonuç olarak Bakırköy ilçesinin nezih semtlerinden biri olan Florya da oturan ve psikolojik destek almak isteyen tüm danışanlarımız için hem yakın konumu hem de etik çalışan uzman psikolog kadrosuyla Uzman Psikolog Ayşe Yanık ve ekibi siz Floryalılara hizmet vermektedir.

Bakırköy Psikolog
Call Now ButtonDetaylı Bilgi