Her Yönüyle Çocuk Terapisi İstanbul Ataşehir Psikolog

HER YÖNÜYLE ÇOCUK TERAPİSİ

Çocuklar da tıpkı yetişkinler gibi duygusal ve bilişsel olarak iyi ya da kötü deneyimler geçirebilmektedirler. Gelişim süreçlerinde psikolojik sağlıklarını olması gereken seviyede tutabilmek için bazı durumlarda terapi almaları gerekir. Bu noktada devreye çocuk terapisti girer. Farklı dallara ayrılan ve konu hakkında uzmanlaşmış terapist tarafından çocuğa verilmesi gereken bir terapi çeşididir. Çocuk terapisi konusunda yapılan araştırmalarda karşınıza ilk sıralarda çıkacak olan Psikolog Ayşe Yanık ve ekibidir. Bu süreçte çocuğunuza ve sizlere profesyonel olarak hizmet sağlamaktadırlar. Çocuk Terapisi Ataşehir.

Sonuç olarak çocukluk çağları; her bir çocuğun birey olma yolunda geçirdikleri tüm fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişim süreçleridir. Bu süreçler büyüme aşamalarında normalin dışında olabilir. Herhangi bir durumda çocukların etkilendiklerini gösterme davranışları, konuşmaları ve düşünce şekilleri birbirinden farklılık gösterir. Bu tip durumlarda en büyük görev ailelere düşmektedir. Bilinçli ebeveynler olarak çocuklarınızdaki anormal durumları geç kalmadan gözlemlemeliyiz. Çocuğunuzu ihtiyaç duyduğu terapiye kavuşturmak sizlerin elindedir.

Psikolojik problemler, aile içi sorunlar, gerekse çevresel faktörler çocukların negatif etkilenmeye çok açık oldukları durumlardır. Ayrıca büyüme sürecinde fiziksel gelişim kadar ehemmiyet gösterilmesi gereken psikolojik gelişim de, çocukluk yaşlarında müdahale edilmeden problemli olarak ilerlerse ergenlik ve yetişkinlik dönemlerinde bireylerde çok daha büyük problemler baş gösterebilmektedir.

Çocuğun Terapiye İhtiyacı

Böylelikle aşırı derecede hiper aktiflik gösteren, sürekli şiddet eğilimi olan, anne-baba otoritesini saymayan, tırnak/saç vb. yeme alışkanlıkları başlayan, kardeşine karşı kıskançlık gösteren, altını ıslatan, uyku konusunda büyük problemleri olan, dikkat eksikliği yaşayan, eğer okula gidiyorsa okulda uyumsuzluk ve saygı eksikliği problemi bulunan, çevresindeki her şeye öfkeli davranan ve öfkeli iletişim kuran, aile içerisinde çok fazla probleme ve şiddete maruz kalan her çocuğun mutlaka ve mutlaka terapi alması gerekmektedir. Sonuç olarak çocuk terapisi çeşitleri konusunda eğitim almış, çeşitli terapi tekniklerini eksiksiz uygulayabilen uzmanların araştırılıp iyi belirlenmesi, çocuğun sorunu yaşadığı alana uygun olarak terapi alabilmelerine yardımcı olmanızı sağlar.

Çocuk Terapisi Süreçleri Nasıl İlerler?

Bu süreç mutlaka ilk seansta aile ile birlikte olunarak gerçekleştirilmektedir. Aileler, çocuklarına oyun terapisi veya diğer alanlardaki terapi tedavilerini uygulayıp uygulamama kararını kendileri verir.

Çocuk Terapisi Ataşehir