YEŞİLKÖY PSİKOLOG

Uzman Psikolog Ayşe Yanık ve Uzman ekibi Bakırköy İlçemizin elit semtlerinden biri olan Yeşilköy’ de yaşayan danışanları için de hizmet vermeye başlamıştır. Değişim Psikoloji Danışmanlık Merkezi uzun yıllardır Ataşehir’de hizmet vermekte olup Bakırköy İncirli Caddesinde açtığı şubesiyle ruh sağlığını ilgilendiren tüm alanlarda sizlere destek olmaktadır.

Ülkemizde bireylerin beden sağlığının yanında ruh sağlığından yeterli ölçüde bahsedilmeyişi, gerek devlet gerekse özel hastanelerin bu hizmet konusunda yetersiz olması ciddi bir sorun teşkil etmektedir. Kurumumuz tam da bu noktada siz Yeşilköy de oturan danışanlarına gerekli hizmeti hem uzman psikolog ve hem de bu alanı destekleyen tüm uzmanları ile beraber etik bir çerçevede sunmaktadır.

Kısacası Yeşilköy’de psikolog arayışı içerisinde olan (çocuk psikoloğu, pedagog, bireysel terapi, aile veya çift terapisi, psikiyatrik muayene)siz danışanlarımıza ruh sağlığının her alanında hizmet vermekteyiz.
Diğer taraftan öğrenme, konuşma sorunları olan danışanlarımız için de özel eğitim uzmanımız ve dil terapistimiz ile sizlere destek olmaya çalışıyoruz.

Çocuklarında akademik başarısızlıklar, dikkat eksikliği ve konstrasyon bozukluğu ile bazen buna eşlik eden hiperaktivite problemi şüphesi ile bize başvuran danışanlarımız için ilk görüşmenin ardından doğru bir tanılama yapabilme adına genellikle test istenmektedir. CAS yada Wisc-4 testi uygulamanın ardından çocukla yada ergenle yapılacak iki seans gözlemin ardından elde edilen tüm değerlendirmeler bir araya getirilerek aileyle yapılacak bir geri bildirim seansında sonuç olarak sunulur. Patolojik bir problemin değerlendirilmesi bazen nörolojik bazen de psikiyatrik bir muayene talebini de gerektirebilir. Diğer taraftan öğrenmenin araçlarına ilişkin bir sorun varsa Özel Eğitim Uzmanı devreye girecektir. Sorunun ruhsal sebeplere dayandığı bir tabloda ise terapi tavsiye edilecektir. Elde edilen veriler bazen bahsi geçen tüm uzmanlarla çalışmayı gerektirirken bazen de iki alana ilişkin sorunsalı beraber çözmek gerekebilir.

Bakırköy İlçemizin en merkezi noktalarından biri olan İncirli Caddesi’nde bulunan Değişim Psikolojik danışmanlık Merkezi Uzman Psikolog Ayşe Yanık ve Uzman ekibi ile Yeşilköy ‘de oturan Danışanları için de hem yakınlığı hem de merkezi bir noktada olması sebebiyle de tercih edilmektedir.