Ataşehir Psikolog İstanbul Anadolu Yakası İstanbul Psikolog

lrmak Özen – Klinik Psikolog

Uzman Klinik Psikolog Irmak Özen, psikoloji lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi ve University of Liverpool’da tamamlamıştır. Bu sayede çift diploma ile onur derecesiyle mezun olmaya hak kazanmıştır. Lisans eğitiminin hemen akabinde İngiltere’deki University of Sussex’de Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Ardından üksek Lisans eğitimini “Psikoeğitimin, Mindfulness Pratiğine Eklenerek Uygulandığında Ruminasyon ve Ruh Sağlığı Üzerinde Görülen Etkileri” konulu projesiyle başarıyla tamamlamıştır.

Lisans ve yüksek lisans eğitimleri süresince hastanelerde, tıp merkezlerinde ve özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde klinik odaklı çok sayıda staj yapmıştır. Mezun olduktan sonra da Humanite Psikiyatri ve Özel Fransız Lape hastanesinde staj yapmıştır. Özel bir aile ve çocuk merkezinde gönüllü asistan psikolog olarak çalışmıştır. Türk Psikologlar Derneği tarafından verilen Nöropsikolojik Testler eğitimini tamamlamış ve uygulamaya hak kazanmıştır. Ardından İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde nöropsikolojik testler eğitiminin stajını tamamlamıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Biriminde (PDM) bir projede araştırma asistanı olarak görev almıştır. Yeditepe Üniversitesi’nde, psikolojik danışmanlık merkezinde Klinik Psikolog olarak çalışmıştır. Öğrencilere yönelik bireysel danışmanlık hizmeti ve mesleki seminerler vermiştir.

Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından verilen Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini ve süpervizyon sürecini tamamlamıştır. Dr. Alp Karaosmanoğlu’ndan Şema Terapi Uluslararası Sertifikasyon eğitimini almıştır. Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden Emre Konuk tarafından verilen EMDR 1. Düzey eğitimini tamamlamıştır.Bireysel olarak yetişkinlerle yüz yüze ve online psikoterapi seanslarına devam etmektedir. İngilizce ve Türkçe dillerinde terapi yapmaktadır. Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi ve EMDR teknikleriyle terapi uygulamaktadır.

Türk Psikologlar Derneği, İngiliz Psikologlar Derneği (British Psychological Society) ve KDTD (Kognitif Davranışçı Terapiler Derneği) üyesidir.