Kozyatağı Psikolog

KOZYATAĞI PSİKOLOG

İstanbul Anadolu Yakasının müstesna semtlerinden biri olan Kadıköy ilçesine bağlı olan Kozyatağı semti Ataşehir’e oldukça yakındır. Kozyatağı semtinde ikamet eden ve psikolojik destek almak isteyen danışanlarımız için hem yakınlığı hem de kendi alanlarında uzman ve güvenilir kadrosuyla Kozyatağı Psikolog Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezi her zaman hizmetinizdedir.

21. yüzyıl haz çağı olarak nitelendirilebilir. Haz çağı temelde insan ruhunu belki de en çok zorlayan , insani değerleri yok sayan ve bizleri dürtülerimizin kölesi yapan unsurları bünyesinde taşımaktadır. Bu çağın yıkıcı sonuçlarının önüne geçmenin neredeyse mümkün olmadığı, özellikle teknolojik araçların gelişmesiyle hızla çok bulaşıcı bir virüs gibi yayıldığı söylenebilir.

Hazlarının kölesi olan çağımızın insanının ilişkilerini yürütmek evli kalmak ve hatta çocuk büyütmekle ilgili sorunları artık neredeyse profesyonel bir psikolojik destek almadan ilerleyebilecek nitelikte değildir.
Her şeye sahip olmaya çalışan, tüm hayatlarını tüketim üzerine kurgulamış olan günümüz toplumları doyumsuzluğun pençesine düşmüş olup gerçek bir ruhsal desteğe ihtiyaç duyar hale gelmişlerdir.

İşte bu noktada Uzman Psikolog Ayşe Yanık ve ekibi Psikolog, Psikolojik danışman ve Psikiyatr kadrosu ile yaşanılan her psikolojik probleme karşı sizlere destek olmaktadırlar. Çocuklarla hem deneyimsel hem de analitik yönelimli oyun terapileri, aile danışmanlığı, çift ve ilişki terapileri, bireysel danışmanlık hizmetleri tarafımızca siz Kozyatağı’nda oturan danışanlarımız için sunduğumuz hizmetlerin başlıcalarıdır.

Ataşehir Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezinde danışmanlık hizmeti almak isteyen siz danışanlarımızın yapması gereken ilk adım randevu almaktır . Kısacası web sitemizden ekibimizi inceleyebilir ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda bizleri arayabilir ve randevu alabilirsiniz. İlk seans sizleri tanıdığımız ve sorunlarınıza destek olma noktasında bilgi edindiğimiz ilk buluşmadır. Yetişkinlerle yürütülecek olan terapi sürecinde genellikle ilk seansta sürece ilişkin bilgiler verilir ve bu doğrultuda süreç başlar.

Çocuklarla ilgili süreçte ise genellikle ilk seans ebeveynlerden alınan annenin hamilelik döneminden o güne kadar olan dönem detaylı bir şekilde psikolog tarafından alınır. Bu seans neticesinde psikolog tarafından eğer gerekli görülürse sorunu anlamaya yönelik test/testler istenebilir. Daha sonra en az iki seans oyun terapi odasında çocuğa dair gözlem gerçekleştirilir.

Daha sonra alınan bilgi ve gözlemler doğrultusunda aileye bir geri bildirim seansı yapılır. Bu seans görülen problem ve aksaklıkları aileye iletmenin yanı sıra çocukla çalışılması gerekiyorsa oyun terapisi aileye teklif edilir.

Sonuç olarak Ataşehir de hizmet veren Uzman psikolog Ayşe Yanık ve Ekibi siz Kozyatağı’nda oturan ve bizlerden psikolojik destek almak isteyen tüm danışanlarına en yakın ve güvenilir hizmeti sunmaktadır.