Kurtköy Psikolog

KURTKÖY PSİKOLOG

Anadolu yakası Kurtköy de oturan ve psikolojik danışmanlık hizmeti alma ihtiyacı olan çocuk, yetişkin, aile yada çift terapisi almak isteyen danışanlarına tecrübeli ve güvenilir bir kadroya sahip etik çalışan bir kurum olan Ataşehir Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezi ruhsal anlamda tüm sorunlarınıza cevap verebilecek nitelikte bir kuruluştur.

Son yıllarda çocuklarda görülen psikolojik sorunların artmış olması ve bu sorunların anne karnına kadar uzanan bir sürecin neticesi olduğu düşünülürse eğer, hamilelik hatta anne olmaya karar vermekle başlayan süreçte doğru destek almak kısacası bir rehberlik almak çok değerli bir hale gelmiştir.

Çocuk sahibi olmak çağımızda sadece beden sağlığını koruyan ve tüm tetkiklerin anne ve bebeğin beden sağlığını kontrol eden ama dikkat edilmesi gereken diğer en önemli unsurun ruhsal bir hazırlık olduğunun unutulduğunu hatırlatmamız elzemdir.

Çocuk sahibi olmada temel unsurların ilki annenin hem bedensel hem de ruhsal olarak hazır olması olarak nitelendirilebilir. Elbette babanın da bu sürece hazırlığı ve çocuk sahibi olmayı istemesi bu temel kritere eşlik eder.

Hamilelik ise başlı başına rehberlik isteyen annenin ve bebeğin ruhsal  bağ kurduğu çok önemli bir süreçtir.

Bu bağ doğumla beraber şekil değiştirir ve ebeveyn ile çocuk arasındaki ilişkinin doğru ve sağlıklı bir şekle dönüşmesi çocuğun ilerde KİM olacağını belirler.

Uzman Psikolog Ayşe Yanık ve uzman ekibi hamilelikle başlayan ve doğumla devam eden hayat döngüsünden itibaren  her gelişim dönemi(ilk çocukluk, ergenlik vb.) ve yaşamın her zorlayıcı sürecinde (evlilik, boşanma, ölüm vs.)  siz danışanlarına etik bir çerçevede terapi hizmeti sunmak amacıyla İstanbul Anadolu Yakası Ataşehir ‘de sizlere hizmet sunmak amacıyla kurulmuş bir terapi merkezidir.

Kurumumuz; çocuk psikologları, aile , çift, ilişki terapistleri, oyun terapisi, psikiyatrik muayene gibi pek çok alanda siz Kurtköy de oturan ve psikolojik destek almak isteyen danışanlarına hizmet etmektedir.

İstanbul Anadolu yakasının hızla büyüyen yaşam merkezlerinden biri olan Kurtköy; ulaşımı , yakınlığı ve modern yüzüyle kolaylıkla ulaşım sağlayabileceği bir nokta sayılabilecek olan Ataşehir Merkez de olan kurumumuz Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezine psikolojik olarak destek almak istedikleri her alanda başvurabilir ve Uzman Psikolog Ayşe Yanık ve uzman psikolog kadrosundan faydalanabilirler.