Pendik Psikolog: Hayatınızı Birlikte İyileştirelim!

Psikolog hizmetleri her ne kadar yaygınlaşmış olsa da doğru psikolog seçimi hala çok önemli. Her psikolog tedavi sürecinde farklı yöntemler kullanmakta ve farklı alanlarda uzmanlaşmaktadır. Hastalıkların türüne göre farklı yöntemler kullanmayan psikologlar ise başarıya ulaşamayabilir. Pendik psikolog ihtiyacınızı birlikte karşılayabiliriz!

Pendik Psikolog Önerileri: Öneriler Doğru Sonucu Getirir Mi?

Psikoloji gerçekten karmaşık bir alandır ve ciddi bir uzmanlık ister. Buna karşın psikolojik hastalıklar insan yaşamını olumsuz etkilemektedir. Örneğin gerçekten ciddi bir kişilik bozukluğuyla mücadele ediyorsanız iş yaşamınızda dahi tutunmakta zorlanabilirsiniz.

Aşağıda en sık karşılaşılan psikolojik hastalıkları göreceksiniz;

 • Anksiyete
 • Depresyon
 • Obsesif- Kompülsif Kişilik Bozukluğu
 • Panik Atak
 • Sosyal Fobi / Sosyal Anksiyete
 • Travma Sonrası Stres Bozukluğu
 • Bipolar Bozukluk

Herhangi bir şikayetle Pendik psikolog önerileri araştırması yapıyor olabilirsiniz ancak bir kişiye uygun olan psikolog başkası için uygun olmayabilir. Bu alanda tecrübe ve güven son derece önemlidir. Psikologlara evliliğinizde ya da ailenizde yaşadığınız sorunlar için bile başvurabilirsiniz.

Pendik Psikolog Tavsiyesi: Doğru Psikolog Nasıl Seçilir?

Pendik psikolog arayışınızda tavsiye vermek yerine doğru psikoloğu nasıl seçeceğinizi söylemek daha doğru olur diye düşünüyoruz. Psikolog seçimi son derece önemlidir çünkü karşılıklı güvenmek ve anlaşabilmek gerekir. Tedavi sürecinin doğru yönetilmesi için dürüst olmak gerekmektedir.

Pendik Psikolog tavsiyesi almak yerine yapabileceğiniz şeyler aşağıda verilmiştir;

 1. Öncelikle şikayetlerinizi iyice analiz edin.
 2. Psikolog araştırması yaparken uzmanlıklarına göz atın.
 3. Psikologların çalıştığı farklı alanlar bulunmaktadır ve bu alanları sorgulamak mantıklı olacaktır. Örneğin eşinizle problem yaşıyorsanız çift terapisi yapan bir psikolog sizin için uygundur.
 4. Psikolog seçimi yaparken cinsiyete dikkat etmemenizi öneriyoruz.
 5. Psikoloğun meslek hayatına ve tecrübelerine bakabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi alacağınız tavsiyelerden çok sizin seçiminiz daha etkili olacaktır. Araştırmalarınız sonucunda bulduğunuz psikologların size uygun olup olmadığını ancak görüşmeden sonra anlayabilirsiniz.

Neden Tedavi Olmalıyım?

Günümüzde psikolojik problemler yaşayan binlerce insan vardır ve günlük yaşamlarına devam ederler. Hayatlarına devam ederken farkında olmasalar da büyük zorluklar yaşayabilirler. Örneğin depresyonda olan birinin farkındalık olmadan işe gidip gelmesi hastalığı ilerletebilir.

Günlük yaşamınıza devam ediyor olsanız da tedavi olarak çok daha kaliteli bir hayat yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda tedavi edilmeyen hastalıkların ilerleyebileceğini de unutmamalısınız. Bu sebeple Pendik psikolog arayışınızı yalnızca arayış olarak bırakmamalı ve tedavi olmalısınız.