Bakırköy psikolog tercih etmeyi düşünenler için hazırladığımız bu yazıda, semtin psikoloji ve psikolojik danışmanlık alanında en çok ön plana çıkan isminden, Ayşe Yanık ve ekibinden söz edeceğiz.

 

İnsan davranışlarını inceleyen, hangi davranışın hangi gerekçeye dayandığını anlamaya çalışan psikoloji bilimi, modern dönemin yükselen mesleklerinden biridir. Zira yaşadığımız çağda, içinde bulunduğumuz karmaşık problemleri tek başına çözmek oldukça zordur. Bu noktada bir psikologtan veya psikolojik danışmandan yardım almak ise hayatımızı kolaylaştırır ve bize yaşamımızı yeniden düzene sokma gayreti verir. Ancak tüm bu söylediklerimizin gerçekleşmesi için, alanında uzman ve deneyimli bir psikologdan yardım almak çok önemlidir. Eğer Bakırköy ve çevresinde ikamet ediyorsanız, Bakırköy psikolojik danışmanlık tercihinizde ilk adresiniz Ayşe Yanık!

 

Bakırköy Psikolog Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

 

  • Danışmanınızın akademik geçmişi hakkında bilgi sahibi olun. Hangi okullardan mezun olduğunu ve unvanını öğrenin.
  • Danışmanınızın sizin ihtiyaçlarınıza uygun bir alanda uzmanlaşıp, uzmanlaşmadığından emin olun. Örneğin Bakırköy çift terapisi arayışında iseniz, çocuk psikolojisi alanında uzmanlaşmış bir danışman tercih etmeyin.
  • Terapi yöntemi ve terapistin sorumlulukları hakkında bilgi sahibi olun.
  • Tercih etmeyi düşündüğünüz danışmanı, danışanlarına sorun. Onlardan bilgi almaya gayret edin.

 

Bakırköy Psikolog Düşünenlere : Ayşe Yanık Kimdir?

 

Uzman Psikolog Ayşe Yanık, çok güçlü bir akademik geçmişe ve tecrübeye sahiptir. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi’nin Psikoloji Bölümü’nden mezun olan Ayşe Yanık, daha sonra eğitimine yine aynı üniversitenin İşletme Fakültesi’ne bağlı Davranış Bilimleri yüksek lisans programına devam etmiştir. Bu tarihten itibaren, İstanbul Psikoloji Derneği’nin düzenlediği başta çocuk olmak üzere, ergen ve yetişkin psikolojisi üzerine çok çeşitli eğitimler almıştır. Bu nedenle özellikle çocuk psikoloğu Bakırköy arayışı içerisinde olanların, ilk tercih ettiği isimlerin başında gelmektedir. Ayşe Yanık, 2014 yılında ülkemizin prestijli üniversitelerinden biri olan Kadir Has Üniversitesi’nin Psikoloji Bölümü’ne bağlı Aile Danışmanlığı ve Aile Arabuculuk programını tamamlamıştır.

 

Yanık, 1992-2006 yılları arasında birçok hastane, okul ve belediye gibi kamu kuruluşlarında, özel şirketlerde psikolog olarak çalışmıştır. Sahip olduğu akademik geçmiş ve tecrübe ile Bakırköy psikolog tavsiye arayanların en çok duyduğu isimlerden biridir. Bakırköy psikoloji merkezlerinin başında gelen Ayşe Yanık ve ekibi, grup terapi, psikiyatri, kurumsal danışmanlık, hipnoterapi, özel eğitim, ebeveyn eğitim programları, NLP gibi hizmetler vermektedir. Bakırköy çocuk terapisi, oyun terapisi, ergen terapisi gibi alanlarda uzmanlaşan danışmanlar, kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Bakırköy psikolog arayışında en çok tercih edilen isimlerin başında gelen Ayşe Yanık ve ekibi ile tanışmak, aradığınız hizmet hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz internet veya telefon aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.