Herkesin oldukça merak ettiği hipnoterapi; tüm dış uyaranlardan tamamen arınmış olduğunuz, bilinç dışınızın biraz daha aktif olduğu ve telkine karşı daha duyarlı olduğunuz bir andan ibarettir. Tedaviye hangi şikayetinizle başvurduysanız, buna yönelik telkini size vermeye başlıyoruz. Hipnoz tedavisi hayatınızda yaşamış olduğunuz zorluklara yönelik bir telkin mekanizması olarak görünse de bir süre sonra o telkinleri gerçekleştirmeye başladığınızı görmüş oluyorsunuz.

Değineceğimiz bir diğer nokta ise, hangi durumlarda bu terapinin kullanılabildiğidir. Özellikle, depresyon, kaygı, anksiyete bozukluğu ve yas süreçlerinde oldukça etkili bir yöntemdir. Bu gibi durumlarda beynimiz o kadar çok olumsuz düşünceleri önümüze getiriyor ki, kendinizi yönetecek duruma gelemiyorsunuz.

Hipnoz tedavisi süresi ise tamamen kişinin kendini ne kadar iyi hissetmesiyle alakalı bir durumdur.  Hipnoz tedavisine başlamış olduğumuz kişi de dış dünyanın vermiş olduğu kaostan uzaklaşıp, kendi iç konuşmalarımızla yönetebildiğimiz bir alan olmuş oluyor. Kişinin en büyük becerilerinden biri olan trans haline geçebilme becerisidir. Günlük hayatımız o kadar yoğun ve tempolu ki, bu becerimizi yeterince kullanamaz duruma geliyoruz.

Hipnoterapi Seansının Faydaları Nelerdir?

Hipnoz, beynimizin alfa dalgasını kullanmaktır. Birçok çeşitli tanımlamaları yapılmış olan hipnoterapi, gerçek bir uyanıklık halidir. Yaygın olarak kullanılan dört tane beyin dalgası vardır;

  • Beta
  • Alfa
  • Teta
  • Delta

Bilinçaltı temizliği yapılarak, rahatsız olduğumuz durumlarda hipnoterapi uygulaması yapılabilmektedir. Fiziksel travmaya uğramış çocuklarda, nefes yetmezliğinde, kaygı durumlarında, kronik ağrı çekenlerde, depresyonda ve benzeri durumlarda oldukça faydasını görebileceğiniz bir yöntemdir. Kişinin yaşamış olduğu ağrılarda durum daha farklı bir hale dönüşebilmektedir.

Ağrıların kaynağı ve nedeni dikkat edilecek bir konudur. Kaygı durumları için ise, belirtilerin azaltılmasında oldukça fayda sağlamaktadır. Hızlı nefes alma ve kas gerilmesi gibi belirtiler hastanın daha çok kaygılanmasına sebebiyet göstermektedir. Yaşanılan bu durumlar kontrol altına alınarak kişinin kaygısını en aza indirgemeye yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Hipnoz tedavisi İstanbul bu konuda oldukça gelişim göstermiş ve uzman psikologlar tarafından en uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Unutulmaması gereken en önemli nokta ise; ‘’ hipnoz tedavisinin büyü olmadığı’’ gerçeğidir. Detaylı bilgi öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.