Anne Ben Niye Doyumsuzum?

Doyumsuzluk, içsel bir fakirleşme ile maneviyatı yok edip onun boşluğunu maddeyle doldurmaya çalışmakla tarif edilebilir. Oysa madde dışında değer verdiklerimiz içsel olarak bizleri zenginleştirir. Mesela başta ailemiz ve akrabalarımız, arkadaşlarımız, komşularımız ve onlarla yürüttüğümüz manevi ilişkiler bizpsikoloji kitabı Anne Ben Niye Doyumsuzum Tükenmişlik Tüketim Uzman Psikolog Ünlü Terapist Ataşehirleri mutlu kılar. Tabii ki, bu ilişkilerin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve menfaate dayalı olmaması temel koşuldur! Psikolojik Kitap

Günümüzde anne babaların ortak derdi çocuklarının elindeki ile yetinmemesi, paylaşmayı bilmemesi, aldıkları hiçbir şeye değer vermemesi ve sevinmemesi, sürekli yeni bir şeyler istemesi… Ayrıca beyler eşlerinin bitmeyen alışveriş tutkusundan, hanımlar da eşlerinin bitmeyen isteklerinden ve onlara kendilerini beğendirememekten şikâyetçi…

Anne Ben Niye Doyumsuzum? İşte bu ve benzeri sıkıntılarınıza ‘merhem’ oluyor ve hem çocuklarınızı hem de kendinizi doyumsuzluk hastalığından kurtarmanın formüllerini veriyor.

Modern zamanların insanları olarak, ‘gereksiz tüketim’ konusunda çoğu kez çaresiz kalıyoruz. Böylelikle elimizdekilere şükür etmek yerine hep daha fazlanın, daha iyinin, daha güzelin, daha yeninin peşinde koşuyoruz. ‘Daha’lara ulaşmak için anın güzelliklerine sırtımızı dönüyoruz. Bu arayışın sonu ise mutluluk getirmiyor. ‘Doymak’ ve çocuklarımızı ‘doyurmak’ mümkün olmuyor. Sürekli tüketimin sonucu sürekli doyumsuzluk oluyor. Doyumsuzluk ise ruhsal çöküntüleri, ayrılıkları, hastalıkları tetikliyor. Yani doyumsuzluk; sosyal yolla geçen, her kesimden insanın yakalandığı. Sonuçta tedavi edilmediğinde ruhsal ve bedensel rahatsızlıklara neden olabilen ‘çok bulaşıcı’ bir virüs aslında!

Anne Ben Niye Doyumsuzum? Tüm anne babalar ve anne baba adayları için yazıldı. Doyumsuzluk virüsüne karşı kendinizi ve çocuğunuzu nasıl korunacağınızı ve eğer bulaştıysa nasıl kurtulacağınızı anlatıyor. Sonuç olarak Uzman Psikolog Ayşe Yanık, artık mutsuz olan ve pek çoğu depresyon, tükenmişlik sendromu gibi rahatsızlıklardan dolayı. Psikolog ya da psikiyatrlara başvuran ve çoğunluğu büyük şehirlerde yaşayan bu büyük insan kitlesine sesleniyor. Onlara yol gösteriyor.
(Tanıtım Bülteninden)

Psikolojik Kitap

Sayfa Sayısı: 182

Baskı Yılı: 2014
Dili: Türkçe
Yayınevi: Hayykitap
ISBN: 9786055181543

Önerdiğimiz psikoloji kitapları

butun beyinli cocukey-travma-bizden-uzak-duranne-baba-cocuk-arasinda

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

bilincli-bebekKardes Rekabeti_Kapak.indd

 cocuk aile dış dunya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

frued-ne-yaptik-dakopek gibi buyutulmus cocuk aile