Nursel Zengin – Diyetisyen Lisans eğitimini 2015 yılında Gümüşhane Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde tamamlamıştır. Mezun olduktan hemen sonra çeşitli kamu kurumlarında diyetisyen olarak görev almıştır. Lisans eğitiminin henüz ilk yıllarında, beslenme konusunun multidisipliner bir yaklaşım gerektirdiğini fark ettiğinden kendi alanında ve alanı dışında birçok eğitim almış, İletişim Fakültesi bölüm …

Nursel Zengin - Diyetisyen

Lisans eğitimini 2015 yılında Gümüşhane Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde tamamlamıştır. Mezun olduktan hemen sonra çeşitli kamu kurumlarında diyetisyen olarak görev almıştır. Lisans eğitiminin henüz ilk yıllarında, beslenme konusunun multidisipliner bir yaklaşım gerektirdiğini fark ettiğinden kendi alanında ve alanı dışında birçok eğitim almış, İletişim Fakültesi bölüm derslerine ve projelerine katılım sağlamıştır. Lisans bitirme tezini “Beslenme ve Genetik İlişkileri” üzerine hazırlamıştır. Gönüllü olarak Biyomühendislik ve Genetik bölüm derslerine katılmış ve KSÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genetik Laboratuvarında gönüllü staj yapmıştır.

Beslenmeye dair yaklaşımı katı kurallar ve yasaklar çerçevesinde değil, daha çok denge kurmayı öğretmeye yöneliktir. Diyet listelerinin sürdürülebilir olmasını hedefler ve bu doğrultuda sizi dikkatle dinleyerek yaşam tarzınıza uygun bir beslenme programı hazırlar. Bilir ki; uygulanabilir olmadıktan sonra hiçbir liste işe yaramaz.

6 yıllık meslek hayatı boyunca 3000’den fazla kişiye danışmanlık hizmeti verme fırsatı bulmuştur. Bunun yanında okullarda öğrenci ve velilere yönelik obezite, diyabet, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite konularında eğitimler vermiştir. 2017 yılında yapılan “Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması” projesinde yer almıştır. Türkiye Diyetisyenler Derneği ve Sağlık Bakanlığının düzenlediği birçok konferans ve eğitime katılım sağlamıştır. Blog yazarı ve aynı zamanda podcast yayıncısıdır. 2015 yılında yazdığı “Mümtaz” isimli kısa öyküsüyle ödül kazanmıştır. Altıdan Sonra Tiyatro Topluluğunda 2019 yılında sergilenen “Ayak Bacak Fabrikası” oyununda yer almıştır.

Ataşehir Psikolog
Call Now ButtonDetaylı Bilgi