Tuzla Psikolog

TUZLA PSİKOLOG

İstanbul Anadolu yakası Tuzla Psikolog semtinde yaşayan ve psikolojik danışmanlık hizmeti almak isteyen bireylerin kolaylıkla ulaşabilecekleri bir adres olan Ataşehir Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezi hem güvenilir hem etik çalışma prensipleriyle Tuzla da yaşayan danışanlarına hizmet vermektedir.

Neredeyse her bireyin psikolojik olarak destek alma ihtiyacı içinde olduğumuz modern çağın en büyük korkusu olan ve insanların baş etmekte zorlandığı ‘sosyal afetlerden’ bahsedebiliriz. Çünkü hayatımızın tam ortasına oturan teknolojik hayat ve akabinde getirdiği tüm ruhsal ve bedensel hastalıklar birer afet niteliğindedir.

Hızla büyüyen bilişim ve iletişim teknolojilerinin asıl amacı iletişim, bilgi edinme ve aktarma, eğlenme, eğitime destek olma gibi alanlarda kolaylık sağlamaktır.

Ancak durum böyleyken, evlerimizin her odasına girmiş olan televizyon, bilgisayar, akıllı telefon ve tabletler en başta çocuk yetiştirme konusunda bizi zorlamaya başlamıştır. Bunun yanı sıra ilişkilerin sağlıklı yürümesine zarar verebilen, sosyalleşmemizi zedeleyen, algılarımızı olumsuz yönde uyaran, amacından sapmış ve kontrolsüz kullanımıyla ne yazık ki hayatlarımızı kontrol eder hale dönüşmüşlerdir.

Hayatlarımızı kolaylaştıran pek çok teknoloji ve buna bağlı gelişen otomasyon neredeyse insan faktörünü ve buna bağlı hataları minimize etmiştir. İletişim kolaylaşmış ve bizleri ağır ev işlerinden kurtarmıştır. Eğlence ve hatta tüm dünya evlerimizin içine taşınmış, ulaşım kolaylaşmış ve hızlanmış, dünyanın bir başka ucuna gitmek ve başka hayatları görmek artık rüya olmaktan çıkmıştır. Bilgiye ulaşmak bir tuşa basarak gerçekleşebiliyor artık.

O zaman çocuklarımızı daha bilinçli ve kolay yetiştirebilmeliyiz. Elektrikli ev aletleri hayatlarımızı kolaylaştırdığına göre kendimizi geliştirmeye de çok zamanımız olmalı ve hatta birbirimizi daha çok arayıp sorar olmalıyız aslında. Yaşasın! Daha çok zamanım var diyebilmeliyiz. Oysa bizler tam tersini söylüyoruz. Çünkü puta tapar gibi kendi ürettiklerimizin kölesi olduk ve onlara tapıyoruz.

İşte kısaca bahsettiğimiz ve çocuktan yetişkinliğe her gelişim dönemini ve bu her dönemin getirdiği gelişmeleri takip etmede önünüze çıkan her soru ve sorunda siz Tuzla da oturan danışanlarına Ataşehir de hizmet veren Değişim Psikolojik Danışmanlık çatısı altında kurucumuz Uzman Psikolog Ayşe Yanık ve çocuk psikologları, psikiyatr ve uzman psikologlardan oluşan ekibi ile sizlere hizmet vermektedir.