Ümraniye Psikolog

ÜMRANİYE PSİKOLOG

İstanbul Anadolu Yakası Ümraniye psikolog ilçesi kalabalık nüfusu ve ağırlıklı olarak ailelerin tercih ettiği sosyal yapısıyla psikolojik destek almak isteyen danışanları için konum olarak en yakınında bulunan Ataşehir ilçesinde hizmet veren kurumumuz Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezine başvurabilirler.

Ebeveynler çocuklarındaki öğrenmeye ilişkin problemleri çocukları okula başlamadan göremezler. Akademik olarak başarısızlık genel olarak çocuğun sınıfın gerisinde kalmasıyla kendini gösterebilir. Öğrenme bozukluğu (disleksi) bunlar arasında en sık rastlanandır.

Diğer taraftan  yine çocuklukta başlayan dikkat ve konstrasyon bozukluğu ve hiperaktivite bazen organik bir bozukluğa işaret ederken diğer taraftan ve ağırlıklı olarak aslında ruhsal bir sorun olarak değerlendirilebilir. Çocuk psikoloğunun anne-baba görüşmesi ile başlayan süreç ki oldukça önemli bir seans olup çocuğun anne karnında başlayıp o güne kadar gelen her gelişim detayı terapist tarafından öğrenilir. Bir sonraki adımda  probleme yönelik test/testler uygulanabilir. Daha sonra ise çocuk psikoloğu oyun odasında çocuğu en az iki seans gözlemler ve sonuç olarak elde edilen bilgiler, test sonuçları ve gözlemden elde edilen sonuçlar analiz edilerek aileyle paylaşılır. Bu seans hem bir geri bildirim hem de bir yol haritası çizme üzerine kuruludur.

İstanbul Ataşehir Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezi çalışmalarını sadece çocuklar ile değil ergen, yetişkin ve çiftlerle de yürütmektedir. Uzman Psikolog Ayşe Yanık ve uzman ekibi psikolojik anlamda danışmanlık hizmeti almak isteyen Ümraniye de yaşayan danışanlarına profesyonel, etik ve güvenilir bir anlayışla hizmet sunmaktadır.

Özellikle büyük şehirlerde boşanma oranlarının çok arttığı ve ayrılan çiftlerin  hem birer birey olarak hayata tekrar devam etmeleri hem de bu ayrılıktan doğan çocuk/çocukların nasıl ve ne şekilde konumlanacağı gerçek ve çok önemli bir soruna işaret etmektedir. Elbette bu sorunun sağlıklı ve doğru bir şekilde yönetilmesi için psikolojik destek almak  neredeyse elzem bir hale gelmiştir. Merkezimiz Ataşehir Psikolojik Danışmanlık Uzman Psikolog Ayşe Yanık ve Uzman ekibi ile bu desteği verme konusunda da her zaman yanınızdadır.

Kısacası doğumdan itibaren başlayan hayatın her evresinde ihtiyacınız olan psikolojik desteğin sağlanmasında İstanbul Ümraniye İlçesinde yaşayan tüm danışanlarımız için doğru adres Uzman Psikolog Ayşe Yanık ve Uzman psikologlardan oluşan ekibidir.