Uzman Psikolog Ayşe Yanık “Ariel Bebekler İçin” etkinliğinde

Ariel’den yuvanın en değerli konuğuna mükemmel bir karşılama

“Ariel Bebekler için” ile bebeğinizin giysileri tertemiz ve narin cildi gibi yumuşacık
Türkiye’nin 1 numaralı deterjan markası* Ariel, bebek kıyafetleri ve çamaşırları için özel olarak geliştirdiği “Ariel Bebekler için”’ sıvı deterjanını “Yuvayı Bebek İçin Hazırlamak” konulu bir toplantıda  uzman psikolog Ayşe Yanık  ve oyuncu Pelin Karahan’ın katılımıyla tanıttı.
Uzman Psikolog  Ayşe Yanık da annelerin doğum öncesi psikolojisine ve anneliğe hazırlanma yolculuğuna yönelik önemli bilgiler aktarırken, ünlü oyuncu Pelin Karahan’ın da annelik deneyimlerini paylaştığı etkinlikte, Dermatolog Prof. Dr. Ertuğrul Hasbi Aydemir bebek cildinin gereksinimlerine ve bakımında dikkat edilmesi gerekenleri aktardı.

Bebek için hazırlanmanın ilk adımı anne adaylarının önce kendilerini hazırlamasıdır

Hamileliğin bir yolculuk olduğunu ve annelerin bu yolculuğun her anından keyif almaları gerektiğini söyleyen Psikolog Ayşe Yanık ise; “Hamile kadın, bebeğini sonsuz bir şefkatle ister, onu karnında besler, özenle büyütür. Anne karnı bebek için güvenli, sıcacık ve oldukça konforlu bir ortamdır ve bebeğin tek ihtiyacı başta annesi olmak üzere ebeveynlerinin sevgisini hissedebilmektir. Anneye göbek bağıyla kenetlenen bebek hem beslenir hem de anneden gelen tüm duygulanımdan etkilenir. Pek çok araştırma hamilelik dönemini stresten uzak ve mutlu geçiren, klasik müzik dinleyen, meditasyon, yoga veya benzeri uğraşları olan annelerin doğumdan sonra bebekleriyle ilgili daha az sorun yaşadıklarını tespit etmiştir. Annelik içgüdüsel olmasına rağmen kimse anneliği öğrenmiş olarak doğmaz. Bebeğin doğumuyla beraber anne yaşadıkça ve tecrübe edindikçe anneliği öğrenir. Hoşgörü, sevgi, şefkat ve bebeğin bakımına ilişkin yardım ilk aylar hem ruhsal hem de bedensel olarak anneyi desteklerken, dolaylı olarak aslında en çok bebeğe katkıda bulunacaktır. Mutlu anne; sağlıklı ve mutlu bir aile demektir. ” dedi.